Prelegenci

Alina Bączar

Alina Bączar

Z rynkiem kapitałowym i Giełdą związana od wielu lat, początkowo jako pracownik Biura Komunikacji Marketingowej, następnie Działu Rozwoju Rynku oraz Działu Promocji i Edukacji GPW. W ramach swoich obowiązków odpowiadała za obszar wsparcia sprzedaży produktowej, promocję rynków giełdowych, a także programy edukacyjne kierowane do inwestorów indywidualnych, uczniów i studentów.
Od 2015 r. pełni funkcję Członka Zarządu, a następnie Wiceprezesa Zarządu Fundacji GPW, w której odpowiada za rozwój kluczowych programów edukacyjnych. Od maja 2019 Członek Rady Edukacji Finansowej działającej przy Ministerstwie Finansów. W latach 2020 - 2023 uczestniczyła w pracach zespołu odpowiedzialnego za opracowanie Krajowej Strategii Edukacji Finansowej. W marcu 2023 otrzymała medal Mikołaja Kopernika ZBP jako wyraz uznania za szczególne zasługi dla rozwoju sektora bankowego.

prof. Krzysztof Borowski

prof. Krzysztof Borowski

Krzysztof Borowski związany jest z rynkiem kapitałowym od początku lat 90-tych XX w. Pracował zarówno na rynkach zagranicznych jak i krajowym. Specjalizuje się w szeroko rozumianej bankowości inwestycyjnej, a zwłaszcza w analizie technicznej i fundamentalnej, inwestycjach alternatywnych oraz finansach behawioralnych. Aktualnie jest zatrudniony na stanowisku eksperta w Narodowym Banku Polskim oraz profesora w Szkole Głównej Handlowej. W tym ostatnim miejscu pracy prowadzi wykłady z analizy technicznej i fundamentalnej, bankowości inwestycyjnej i finansów behawioralnych na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych. Jest współtwórcą projektu Giełdowa Akademia Filmowa realizowanego wspólnie z GPW w Warszawie. Autor wielu monografii i artykułów z obszaru rynku finansowego.

Eliza Dąbrowska

Eliza Dąbrowska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, makler papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego. Od 2006 do 2013 roku związana z domem maklerskim Noble Securities, m.in. jako Dyrektor Punktu Obsługi Klienta. W latach 2013-2015 makler w Biurze Maklerskim Alior Banku. Od 2015 roku Dyrektor do spraw rozwoju usługi doradztwa inwestycyjnego w Noble Securities S.A.

Piotr Dmuchowski

Piotr Dmuchowski

Wiceprezes Zarządu TFI PZU SA. Jest absolwentem wydziału Stosunków Międzynarodowych ze specjalizacją Finanse Międzynarodowe Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz absolwentem Heriot-Watt University w Edynburgu ze specjalizacją Ekonomia i Marketing. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Oxfordzkim w zakresie inwestycji na rynkach prywatnych oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Cambridge w zakresie Zrównoważonego Zarządzania.

Agnieszka Durska

Agnieszka Durska

Z wykształcenia politolog i specjalistka ds. stosunków międzynarodowych, wieloletni praktyk komunikacji, specjalistka ds. public relations z ponad 20-letnim doświadczeniem zarówno po stronie agencji jak i klientów. Wykładowca akademicki, autorka tekstów. W PIU jest odpowiedzialna za komunikację i kontakty z mediami jako rzecznik Izby. Redaktor blogów PIU.

dr Tomasz Filipiak

dr Tomasz Filipiak

Doktor nauk chemicznych, posiadający ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie, jako inwestor na rynkach finansowych w Polsce i zagranicą. Jego zainteresowania koncentrują się na badaniu zachowania rynków oraz na budowaniu zaawansowanych narzędzi do ich analizy oraz tworzeniu samodzielnie operujących algorytmów (tzw. algotrading). Przeprowadził wiele szkoleń komercyjnych z zakresu inwestowania dla instytucji finansowych i banków w Polsce. Wielokrotnie uczestniczył jako prelegent w konferencjach dotyczących inwestycji na rynkach kapitałowych organizowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz gazetę „Parkiet”. Ta ostatnia w ramach serii „Profesjonalny Inwestor” opublikowała cykl sześciu artykułów poświęconych wykorzystywaniu zautomatyzowanych algorytmów do spekulacji rynkowych.

Krzysztof Głombik

Krzysztof Głombik

Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach. Ponad 20 lat temu swą karierę zawodową związałem z branżą TFI. Już na samym początku miałem niesamowitą okazję uczestniczyć w tworzeniu pierwszego niezależnego od sektora bankowego towarzystwa funduszy inwestycyjny - GTFI S.A w Katowicach. W samym Skarbcu TFI pracuję od 2017 roku. Na samym początku przygody z branżą finansową zajmowałem się osobistą sprzedażą produktów finansowych dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw, a także koordynacją działań w zakresie współpracy z dystrybutorami zewnętrznymi, takimi jak banki, ubezpieczyciele czy niezależne firmy dystrybucyjne… Od kilku lat z pasją promuję rozwiązania długoterminowego oszczędzania, takie jak PSO, IKE, IKZE, PPO, PPE, PPK… wspierając pracodawców w procesie wdrożeniowym, jak i samych pracowników, a także dystrybutorów produktów finansowych i ubezpieczeniowych.

prof. dr hab. Łukasz Hardt

prof. dr hab. Łukasz Hardt

Profesor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse; kieruje Katedrą Ekonomii Politycznej na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, w latach 2016-2022 był członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, dhc mult.

prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, dhc mult.

Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Warszawskiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz uczelni za granicą (m.in. Jiao Tong University w Szanghaju). Doktor honorowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej i profesor honorowy Politechniki Warszawskiej. W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się wokół finansów, zarządzania ryzykiem, nieruchomości, nowych technologii oraz statystyki i ekonometrii. Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest przewodniczącym Komitetu Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk oraz Zespołu Nauk Społecznych Rady Doskonałości Naukowej. Ponadto jest twórcą i prezesem CFA Society Poland. Jest też członkiem Rady Doradczej Association of Business Service Leaders. Współpracuje z licznymi instytucjami finansowymi i przedsiębiorstwami.

Tomasz Jaroszek

Tomasz Jaroszek

Bloger finansowy, współautor książki „Śladami Warrena Buffetta”, autor podcastu Nic Za Darmo i jednego z najpopularniejszych giełdowych kanałów na YouTube. Promotor edukacji finansowej, założyciel Fundacji na rzecz edukacji ekonomicznej Polaków, prelegent licznych konferencji, były dziennikarz ekonomiczny.

Ewa Kazanecka

Ewa Kazanecka

Dyplomowany trener biznesu, ekonomistka. Od ponad 20 lat związana z sektorem finansowym, zarówno w obszarze zarządzania, jak i sprzedaży. Specjalizuje się w realizacji szkoleń z obszaru finansów, a także komunikacji, rozwoju osobistego i etykiety w biznesie. Jej zaangażowanie i pasja wspierają proces rozwoju i edukacji uczestników. Absolwentka ekonomii na Uczelni Łazarskiego oraz zarządzania zasobami pracy na SGH. Uzyskała również dyplom Trenera Grupy na Uniwersytecie SWPS.

Michał Kobza

Michał Kobza

Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Posiada tytuł MBA z zakresu transformacji cyfrowej, który uzyskał w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. W 2017 roku ukończył program International Institute for Securities Market Growth (SEC) w Waszyngtonie. Wcześniej, w latach 2016-2017, studiował zarządzanie IT na Politechnice Warszawskiej. Jest także absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie ukończył studia magisterskie z inwestycji kapitałowych i finansów przedsiębiorstw. Ekspert z ponad 15-letnim doświadczeniem w infrastrukturze rynku kapitałowego, sprzedaży, rozwoju biznesu, zarządzaniu produktami finansowymi oraz projektami strategicznymi. Przez lata współpracował z międzynarodowymi bankami inwestycyjnymi, brokerami, firmami typu proprietary trading, powiernikami oraz dostawcami oprogramowania i usług telekomunikacyjnych dla podmiotów rynku kapitałowego. Od września 2022 roku pełnił funkcję eksperta ds. rozwoju w firmie WAMID (Saudi Tadawul Advanced Solutions Company) w Rijadzie, Arabii Saudyjskiej. W ramach swoich obowiązków odpowiadał za identyfikację i rozwój nowych możliwości biznesowych dla giełdy Tadawul w regionie MENA. Od 2008 roku do 2022 roku związany z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie zaczynał od pozycji specjalisty. W latach 2015-2022 pełnił funkcje dyrektora i wicedyrektora Działu Rozwoju Rynku GPW. Zarządzał zespołem odpowiedzialnym za pozyskiwanie nowych członków giełdy, rozwój programów zachęt cennikowych oraz wprowadzanie nowych klas aktywów. Zainicjował uruchomienie Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego oraz brał udział w licznych projektach wdrażających nowe systemy i usługi. Na początku swojej kariery, w latach 2007-2008, pracował jako Hedge Fund accountant w firmie PFPC International (PNC Financial Services Group) w Dublinie, Irlandia. Pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Infoengine S.A. oraz GPW Benchmark.

Izabela Kozakiewicz

Izabela Kozakiewicz

Managing Partner firmy badawczej i mediów iKsync.com, CEO Fundacji TrampkiNaGieldzie.pl, VP Fundacji Invest Cuffs, założycielka WomenInvest.eu i Polak-Inwestor.pl. Manager z międzynarodowym doświadczeniem w zarządzaniu obszarami sprzedaży, marketingu i badań rynku. Związana z sektorem finansowym od 2006 roku. Na co dzień realizuje projekty badawcze skupione na zachowaniach i decyzjach finansowych konsumentów i przedsiębiorców, projekty dotyczące optymalizacji sprzedaży, konferencje i działania edukacyjne dla inwestorów. Wybrana do TOP10 kobiet branży finansowej (Parkiet.com). Jest autorką i współautorką badań i raportów, w tym m.in. "Fintechowy GPS", "Polak Inwestor" czy "Polki i ich inwestycje". Prywatnie mama trójki dzieci, miłośniczka książek, biegania i narciarstwa.

dr Emil Łobodziński

dr Emil Łobodziński

Od 17 lat związany z rynkiem kapitałowym jako analityk i zarządzający portfelami. Ekspert w dziedzinie rynków finansowych, w szczególności analizy spółek, zarządzaniu portfelem oraz funduszy inwestycyjnych. Doświadczenie praktyczne zdobywał pracując zarówno w Towarzystwach Funduszy Inwestycyjnych jak i w Domu Maklerskim. Aktualnie pracuje w Biurze Maklerskim PKO Banku Polskiego, gdzie odpowiada za doradztwo inwestycyjne i portfele modelowe. W ramach działalności edukacyjnej jest stałym komentatorem rynku finansowego w prasie, telewizji i radiu. Swoją wiedzą dzieli się uczestnicząc w wielu konferencjach finansowych i innych wydarzeniach organizowanych przez podmioty rynku finansowego. Jest absolwentem oraz stałym współpracownikiem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Damian Kupczyk

Damian Kupczyk

Terapeuta dziecięcy, specjalista z zakresu psychologii rozwojowej dziecka, psychotraumatolog, psychoseksuolog, suicydolog, pedagog resocjalizacji i terapii w edukacji. Edukator finansowy prowadzący od ponad 8 lat szkolenia i warsztaty związane z nauką ekonomii i finansów. Przez ponad 12 lat pracował jako trener budżetowy osób z niepełnosprawnością intelektualną. Współautor materiałów do edukacji ekonomicznej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prezes Zarządu Czepczyński Family Foundation od ponad 6 lat realizującej ogólnopolski projekt edukacji finansowej ABC-Ekonomii. Od wielu lat współpracuje z firmami i instytucjami będąc konsultantem m.in. programów wolontariatu pracowniczego w tematyce realizacji zajęć i warsztatów z zakresu edukacji finansowej i ekonomicznej dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Specjalista z zakresu metodyki prowadzenia zajęć w ujęciu terapeutyczno-wyzwalającym.

dr Czesław Martysz

dr Czesław Martysz

Doktor nauk ekonomicznych i posiadacz licencji maklerskiej, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH), były wieloletni pracownik Banku Pekao, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z rynkiem finansowym, rynkiem papierów dłużnych, bankowością korporacyjną oraz nadużyciami finansowymi. Biegły sądowy w zakresie manipulacji giełdowych. Autor i współautor ponad 30 publikacji naukowych, promotor ponad 150 studentów SGH. Współzałożyciel Stowarzyszenia Investhink promującego wiedzę o inwestowaniu. W wolnym czasie podróżnik, fotograf i felietonista, lubiący aktywny wypoczynek.

dr Magdalena Markiewicz

dr Magdalena Markiewicz

Badaczka i dydaktyk, a także promotorka współpracy między środowiskiem akademickim a instytucjami finansowymi i gospodarczymi. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie pełni funkcję prodziekana ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Jej zainteresowania badawcze obejmują rynki finansowe, w tym zwłaszcza fuzje i przejęcia, internacjonalizację walut, społeczną odpowiedzialność akademicką i biznesową oraz zieloną bankowość. Od lat łączy naukę z praktyką, współpracując z biznesem, przygotowując studentów do wyzwań współczesnego rynku pracy i tworząc nowe programy edukacyjne we współpracy z instytucjami i przedsiębiorstwami. Jest autorką i współautorką wielu publikacji na tematy związane z ekonomią i finansami. W swoich działaniach wykorzystuje doświadczenia międzynarodowe wynikające z wykładów i projektów we współpracy z uczelniami zagranicznymi oraz udziału w programach m.in. takich jak Mistrzowie Dydaktyki (Fundamentals, University College London i Advanced, University of Groningen). Jest aktywna na polu popularyzacji nauki, m.in. jako koordynatorka Bałtyckiego Festiwalu Nauki, konferencji o tematyce finansowej i warsztatów design thinking, Otwartych Wykładów Ekonomicznych, turniejów debat oksfordzkich na tematy związane z ekonomią i zrównoważonym rozwojem, wydarzeń popularnonaukowych w ramach programów Ministerstwa Nauki, NCBiR, WFOŚ i NFOŚ. Wyróżniona licznymi nagrodami, w tym Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Srebrną Odznaką Honorową Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

hm. Natalia Patorska-Grzelewska

hm. Natalia Patorska-Grzelewska

Mgr zarządzania spółką kapitałową, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Zarządzania na kierunku Zarządzanie i marketing oraz studiów podyplomowych Zarządzanie w organizacjach pozarządowych na Uniwersytecie WSB Merito Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji.
Od 2000 roku pracownik Domu Maklerskiego PBK, w latach 2003-2007 koordynator Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności w Urzędzie Statystycznym w Łodzi. Od 2007 roku pełnomocnik Komendantki Chorągwi Łódzkiej ZHP, w latach 2014-2016 Skarbnik Chorągwi. Od 2016 roku Komendantka Chorągwi Łódzkiej ZHP.
W latach 2001-2002 wykładowca Szkoły Giełdowej GPW na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Od 2023 roku członkini Komitetu Programowego Roku Edukacji Ekonomicznej 2024.
Od 1995 roku instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. Od 2014 roku członkini Rady Fundacji Centrum Dialogu Kostiuchnówka. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZHP, Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz Odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”.

Michał Pietrzyca

Michał Pietrzyca

Główny analityk techniczny Domu Maklerskiego BOŚ, specjalizujący się w strategiach m.in. na rynkach akcji i futures. Prowadzi portfele Bossafund od 2013 roku. Regularnie udziela komentarzy i sporządza analizy techniczne spółek z GPW i Wall Street, które publikowane są w sekcji: „Prosto z Rynku” w DM BOŚ. Jego prognozy i analizy oparte są na dogłębnej wiedzy z zakresu ekonomii, analizy technicznej oraz wg metod ilościowych. Aktywnie inwestuje na rynkach akcji / FX od przeszło 20 lat. W 2019 roku w konkursie Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet uzyskał spektakularną stopę zwrotu +118,60%.

dr Wiesław Rozłucki

dr Wiesław Rozłucki

Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej (1970). Uzyskał w 1977 r. stopień doktora w zakresie geografii ekonomicznej, w latach 1973-1989 był asystentem i adiunktem w Polskiej Akademii Nauk. W latach 1979-1980 jako stypendysta British Council studiował w London School of Economics. W latach 1990-1994 był doradcą Ministra Finansów, dyrektorem Departamentu Rozwoju Rynku Kapitałowego w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych oraz członkiem Komisji Papierów Wartościowych. Dr W. Rozłucki był prezesem zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od jej założenia w 1991 r. przez 5 kadencji do 2006 r., a w latach 2013-2016 członkiem Rady Giełdy. Był również przewodniczącym rady nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych oraz członkiem władz Światowej Federacji Giełd i Federacji Giełd Europejskich. Od 2024 r. jest ponownie członkiem Rady Nadzorczej GPW. W latach 2011-2015 był przewodniczącym Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta. Jest aktywnie zaangażowany w ruch corporate Governance w Polsce. Jest współzałożycielem i prezesem zarządu Polskiego Instytutu Dyrektorów. Jest również członkiem rad nadzorczych spółek notowanych na GPW: IMS SA oraz XTPL SA, a także dwóch spółek nienotowanych: Bank B{H oraz Cardif Polska. W poprzednich kilkunastu latach był członkiem rad nadzorczych m.in.: TVN, Orange Polska, PKN Orlen, Polimex-Mostostal, Wasko, MCI. Obecnie jest doradcą (senior adviser) Rothshchild & Co. W 2011 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W 2024 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Mateusz Samołyk

Mateusz Samołyk

Autor bloga i podcastu Inwestomat.eu. Inwestuje od 12 lat z takim skutkiem, że dziś mógłby przestać pracować i przez kilkanaście lat żyć tylko z zainwestowanych pieniędzy. Jest inżynierem i choć nigdy nie pracował w finansach, to jego teksty na blogu poświęconym tej tematyce przyciągają co miesiąc prawie 50 tysięcy osób. Od prawie 5 lat pomaga swojej społeczności w rozpoczęciu rozsądnego inwestowania, odpisując na każdy e-mail i komentarz.

dr hab. Katarzyna Sekścińska

dr hab. Katarzyna Sekścińska

Doktor habilitowana nauk społecznych w zakresie psychologii, coach i trener. Psycholog i ekonomistka. Adiunkt w katedrze Psychologii Biznesu i Aplikacji Społecznych Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowo-badawcze obejmują psychologię finansową, psychologię konsumenta i ekonomię behawioralną. Szczególnie interesują ją tematy związane z psychologicznymi i socjologicznymi czynnikami wpływającymi na ryzykowne wybory finansowe i wybory konsumenckie jak również zagadnienia socjalizacji ekonomicznej. Autorka i wykonawca wielu projektów z zakresu edukacji ekonomicznej zrealizowanych we współpracy z kluczowymi instytucjami finansowymi w Polsce. Autorka ok.40 artykułów naukowych opublikowanych w wysoko punktowanych czasopismach zagranicznych i krajowych oraz około 150 wystąpień podczas konferencji naukowych i branżowych i ponad 100 raportów z przeprowadzanych badań społecznych. Od wielu lat z powodzeniem łączy pracę naukową ze współpracą z biznesem realizując projekty badawcze, rozwojowe i edukacyjne oraz prowadząc szkolenia i coaching.

Klaudia Sibielak

Klaudia Sibielak

Koordynatorka Oddziału Finax w Polsce i edukatorka finansowa. Z rynkami finansowymi związana od ponad pięciu lat. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Johannes Kepler Universität Linz na kierunkach finanse i rachunkowość oraz e-biznes. Promotorka inwestowania pasywnego. Pomysłodawczyni i realizatorka projektów edukacyjnych w zakresie finansów i inwestowania skierowanych do kobiet.

Ewa Siemińska

Ewa Siemińska

Dyrektorka Operacyjna (COO) i ekspertka w Fundacji Zwolnieni z Teorii. Od lat działa w obszarze edukacji w roli kierownika projektu, trenerki oraz promując metodę projektu społecznego i inne włączające sposoby pracy z uczniami. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i nauczycielami. Współtworzyła politykę młodzieżową m.st. Warszawy. Certyfikowana trenerka metody „drama-based pedagogy”. Autorka poradnika o implementacji metody projektowej w szkole.

Małgorzata Sobkowicz

Małgorzata Sobkowicz

Menedżer z ponad 17-letnim doświadczeniem w obszarze doradztwa biznesowego, programów edukacyjnych, zarządzania projektami międzynarodowymi i pozyskiwania funduszy. Przed dołączeniem do zespołu FMP koordynowała organizację Międzynarodowego Forum Ekonomicznego Polska - Ukraina z udziałem Prezydentów RP i Ukrainy. Była kierownikiem komórki organizacyjnej powołanej przez Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) do organizacji cyklicznych konferencji OBWE – Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Wcześniej pełniła funkcję kierownika sekcji organizacji szkoleń w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. W firmie Eurodoradztwo zarządzała projektami szkoleniowymi z zakresu lokalnego i międzynarodowego rynku pracy oraz doradztwa zawodowego. Dołączyła do zespołu FMP w 2013 roku jako Dyrektor ds. Programów Edukacyjnych. W 2016 roku została powołana przez Radę Fundacji na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Fundacji. Od grudnia 2020 pełni obowiązki Prezesa Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Przemysław Smoliński, MFTA

Przemysław Smoliński, MFTA

Analityk techniczny z ponad 20-letnim doświadczeniem rynkowym, zatrudniony w Biurze Maklerskim PKO Banku Polskiego od 2006 r. Autor licznych komentarzy i artykułów prasowych, wielokrotny prelegent na konferencjach dotyczących rynków kapitałowych, laureat nagród w konkursach Reutersa, wielokrotnie w Top 3 rankingu Gazety Parkiet od początku jego istnienia oraz trzykrotny finalista rankingów brytyjskiego magazynu The Technical Analyst. W 2021 r. podwójny zwycięzca rankingów Parkietu – wybrany przez zarządzających na najlepszego analityka technicznego roku oraz pierwsza pozycja w Technicznym Portfelu Parkietu z ponad 175% zyskiem. Pierwszy i jedyny analityk w Polsce z tytułem MFTA przyznawanym przez Międzynarodową Organizację Analityków Technicznych IFTA.

Agnieszka Szafran

Agnieszka Szafran

Radca prawny z 15-letnim doświadczeniem w zakresie prawa ochrony konkurencji i konsumentów. Zapewnia zastępstwo procesowe Prezesa UOKiK przed sądami powszechnymi oraz jest case-handlerem w postępowaniach z zakresu ochrony konsumentów na rynku usług e-commerce, handlu stacjonarnego i usług finansowych. Bierze udział w projektach dotyczących wdrażania narzędzi z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji w obszarze ochrony konsumentów – aktualnie liderka komponentu dotyczącego tworzenia baz danych z badań behawioralnych i neuromarketingowych w zakresie zwalczania dark patterns w Internecie przy pomocy narzędzi SI. Motto zawodowe: z jednej strony zwalczanie manipulacji na rynku poprzez enforcement, z drugiej działania edukacyjne w celu zwiększenia świadomości konsumentów w podejmowaniu decyzji zakupowych.

Mirosław Tarczoń

Mirosław Tarczoń

Z rynkiem kapitałowym związany od 2003 r. Do zespołu Skarbiec TFI dołączył w 2021 r. Odpowiada za ofertę produktów dedykowanych inwestowaniu na cele emerytalne (PPE/PPK/IKE/IKZE/PPO). Doświadczenie rynkowe zdobywał na największych towarzystwach funduszy inwestycyjnych w Polsce (PKO TFI, Goldman Sachs TFI, TFI PZU). Wykształcenie zdobywał na UR w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł mgr. inż., Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, gdzie ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami internetowymi, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie – studia podyplomowe z zakresu funduszy inwestycyjnych. Tytuł MBA obronił pracą na temat roli narzędzi business intelligence w zarządzaniu nowoczesnymi przedsiębiorstwami.

dr Agata Trzcińska

dr Agata Trzcińska

Doktor nauk społecznych, psycholożka i ekonomistka. Jest adiunktem na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Psychologii Biznesu i Innowacji Społecznych. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach wiedzy i socjalizacji ekonomicznej dzieci. Autorka szeregu publikacji naukowych w międzynarodowych i krajowych czasopismach. Wyniki swoich badań naukowych prezentowała na kilkudziesięciu konferencjach krajowych i zagranicznych. Jest recenzentką w renomowanych czasopismach naukowych a także członkinią kilku stowarzyszeń naukowych. Poza pracą naukową posiada doświadczenie w realizacji różnorodnych projektów związanych z edukacją ekonomiczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracuje z licznymi instytucjami finansowymi, naukowymi oraz z fundacjami w zakresie projektów aplikacyjnych i wdrożeniowych z zakresu edukacji ekonomicznej. Od kilku lat prowadzi badania nad uwarunkowaniami materializmu dzieci.

Monika Wojciechowska

Monika Wojciechowska

Od lipca 2023 r. pełni funkcję Pełnomocnika Ministra Finansów ds. Strategii Edukacji Finansowej. Jako Pełnomocnik odpowiada za prace związane z wdrożeniem Krajowej Strategii Edukacji Finansowej, przyjętej przez Radę Ministrów 25 czerwca 2024 r. W latach 2020 - 2023 koordynowała prace związane z opracowaniem Krajowej Strategii Edukacji Finansowej. Od stycznia 2018 r. do maja 2023 r. kierowała Zespołem Edukacji Finansowej w Ministerstwie Finansów. Absolwenta Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Tomasz Wróbel

Tomasz Wróbel

Dyrektor Sprzedaży. Doświadczony manager, obecny na rynku usług finansowych od 2001 roku. Doświadczenie zdobywał w segmencie Private Banking. Specjalista od transakcji na rynku walutowym i kapitałowym. Związany z rynkiem ubezpieczeń na stanowisku Dyrektora Sprzedaży w firmach ubezpieczeniowych. Rozwijał zewnętrzne kanały dystrybucji w Towarzystwach Funduszy Inwestycyjnych oraz Domu Maklerskim. Od 2008 współpracuje z sieciami sprzedaży instytucji finansowych, gdzie wspiera je w codziennej pracy. Mentor Trampek na Giełdzie. W wolnych chwilach trener, asesor, konsultant w firmie szkoleniowej.

Patryk Wyczółkowski

Patryk Wyczółkowski

Trener specjalizujący się w programach długoterminowego oszczędzania oraz rozwoju kompetencji miękkich. Nieustannie doskonali się w obszarze wystąpień publicznych oraz tworzenia przekazów o nieszablonowym charakterze. Dzięki nieustającej ciekawości i chęci poszukiwania nowych, zaskakujących rozwiązań inspiruje uczestników do odkrywania własnego potencjału. Wspiera innych na drodze do osiągnięcia sukcesu. Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na wydziale nauk historycznych i społecznych oraz absolwent studiów menadżerskich na Politechnice Lubelskiej.

Karolina Wysota

Karolina Wysota

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.  Od maja 2022 roku związana redakcją money.pl z Grupy Wirtualna Polska. Wcześniej przez blisko 5 lat pracowała w dzienniku "Puls Biznesu", a jeszcze poprzednio w portalu biznesowym Onetu i portalu magazynu "Forbes". Pracowała też we wrocławskiej redakcji bankier.pl. Przed mediami 5 lat pracowała w biurze rachunkowym, gdzie zajmowała się podatkami oraz kadrami i płacami. Nominowana do Grand Press Economy 2023 za wyróżnianie się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów. Finalistka Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska 2022 za artykuł "Plaga oszukańczych platform zatruwa system". Laureatka Nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka za rok 2021 Związku Banków Polskich za konsekwencję we wnikliwym prezentowaniu trudnej tematyki bankowo-finansowej w sposób przyjazny czytelnikowi oraz za otwartość na różne poglądy i przedstawianie racji wszystkich stron uczestników rynku finansowego.

Agnieszka Zaręba

Agnieszka Zaręba

Dziennikarka ekonomiczna RadioZET.pl i Forbes Women, członkini Rady Programowej Fundacji Radia ZET. Zajmuje się tematyką finansów, inwestowania, rynku kapitałowego i mentoringu. Aktywnie uczestniczy w inicjatywach popularyzujących edukację ekonomiczną, udziela się w środowisku inwestorów indywidualnych i wspiera społeczność kobiet w biznesie. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spotkań biznesowych, obsłudze konferencji, moderowaniu debat rynkowych, kongresów gospodarczych i prowadzeniu wywiadów.

Waldemar Zbytek

Waldemar Zbytek

Prezes Fundacji Warszawski Instytut Bankowości. Od kilkunastu lat związany z wieloma projektami edukacyjnymi; współtwórca struktur Wydawnictwa Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz kilkunastu projektów edukacyjnych w zakresie finansów, ekonomii i przedsiębiorczości, w tym m.in. Programu "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", "Bankowcy dla Edukacji", "Bakcyl", "Porwani przez ekonomię" czy "Przygody przedsiębiorczego Dżeka". Inicjator współpracy w zakresie edukacji ekonomicznej z ponad 400 jednostkami samorządu terytorialnego w Polsce. Pomysłodawca i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Roku Edukacji Ekonomicznej 2024.

Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

Doświadczony ekspert obszaru cyberbezpieczeństwa, posiadający ponad 20 letnie doświadczenie w zarządzaniu bezpieczeństwem IT, bezpieczeństwem informacji oraz bezpieczeństwem fizycznym. Uzyskał szereg międzynarodowych certyfikatów z branży cyber takich jak CISSP, OSCP, CISM, CISA, CCSE. Z nadzorem finansowym związany od ponad 10 lat. Współtwórca zespołu CSIRT KNF wspierającego walkę z cyberzagrożeniami polskiego rynku finansowego. Wcześniej związany zawodowo m.in.  z międzynarodową korporacją finansową, gdzie pełnił funkcje specjalisty ds. bezpieczeństwa IT oraz Security Officer'a. Prywatnie pasjonat obszaru cyber, pentester.

Partnerzy

Organizator

Fundacja GPW

Współorganizator

GPW

Patronat

Ministerstwo Finansów
Minister Edukacji Narodowej
Minister Nauki
Konferencja Rektorów Uczelni Ekonomicznych
Rada Edukacji Finansowej

Partner główny

Skarbiec TFI

Partnerzy

KDPW
Dom Maklerski BOŚ
Biuro Maklerskie PKO BP
PZU TFI
Noble Securities
Beta ETF

Partnerzy merytoryczni

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami
Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych
PFR Portal PPK
Polska Izba Ubezpieczeń
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
CFA Society Poland
Fundacja Invest Cuffs
Girls Money Club
Money Ed
Warszawski Instytut Bankowości
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
Związek Harcerstwa Polskiego
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
Czepczyński Family Foundation
Doradca.tv
Inwestomat.eu
Krakowskie Stowarzyszenie Mówców
Fundacja Projekty Edukacyjne
Investhink
Zwolnieni z Teorii
Women Invest
Trampki na Giełdzie
Polak Inwestor
Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej
KNRK Index
REVAS
Photon Education
Finax
Fundacja Informacja i Wiedza

Patronat medialny

Rzeczpospolita
Parkiet
PAP Biznes
rp.pl
Bankier.pl
Comparic
Analizy.pl
Maklerska
Głos Nauczycielski
Gadu Gadu
Radio Kampus
dlastudenta.pl
Profit Journal